kama-series
preserve
<material
equipment
kira-series
kedem-series

בנייה ירוקה- טרנד חולף או בשורה אמיתית?

בשנים האחרונות, אנו עדים לתופעה ההולכת ומתפשטת, ומה שהחל כ "שגעון" של חסידי איכות הסביבה ובעלי אג'נדה ירוקה, הופך אט אט לנחלת הכלל וזוכה לשימוש נרחב בכל שכבות האוכלוסיה.

אז מהי אותה בניה ירוקה שכולם מדברים עליה? האם מדובר על טרנד חולף כמו שטוענים הסקפטים והציניקנים, או שמדובר על בשורה אמיתית המשפרת את איכות החיים של כולנו?

במאמר הבא ריכזנו עבורכם כמה נתונים ואנחנו מאוד מקווים שנוכל לעשות לכם קצת סדר בעניין .

נתחיל מהבסיס, בניה ירוקה היא תהליך ארוך ומדויק. תהליך המתחיל בהבנה שהבית שלנו, המקום בו אנו ישנים אוכלים מבלים אוהבים ומגדלים את ילדינו, צריך להכיל בתוכו כמה שיותר אלמנטים טבעיים כדי להפוך אותו למקום בריא, מאוזן ונושם. כמו שברור לנו שכדי להיות בריאים יותר, עלינו לאכול אוכל טבעי ולא מעובד, כך גם הבית שלנו צריך להיות טבעי ומותאם לסביבה בה הוא נמצא כדי שנרגיש בו טוב יותר.

תהליך הבניה עצמו מתחיל עם תכנון נכון של הבית תוך התחשבות בתנאי האקלים ותנאי השטח באזור המגורים. בשלב הבא, נחליט על שיטת הבנייה (ישנן מספר שיטות בנייה הנחשבות ירוקות ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בבחירת השיטה הנכונה ביותר לכם.) .  תהא שיטת הבניה בה תבחרו לבנות בה את ביתכם, תנאי הכרחי לבניה ירוקה הוא הקפדה על שימוש בחומרי בניה טבעיים בלבד.

גם בשלב הזה, עלינו להתייחס למיקומו הגיאוגרפי של הבית, תנאי מזג האויר והתאורה במקום. זאת כדי שנדע להתאים את החומרים הטובים ביותר עבורנו. לבסוף יש להקפיד על שימוש בחומרי גמר (טיח, צבע, שליכט) טבעיים ובריאים.

*חשוב לדעת שגם אם נשתמש רק בחומרי גמר טבעיים, נהנה מסביבת מגורים בריאה ומאוזנת. והשימוש בחומרים אלה יכול להתאים ולהועיל גם בעת שיפוץ בתים קיימים ולבתים בבנייה רווייה.

אבשלום קדיס, מנהל המכירות של חברת ארכו ליים המייצרת חומרי בנייה טבעיים בגליל, טוען שלדעתו בניה ירוקה הינה דרך חיים המבטיחה סביבת חיים בריאה לאדם ולמשפחתו, ובנוסף מסייעת לשיפור איכות הסביבה של כולנו.

כשביקשנו ממנו לפרט קצת יותר על מוצרי החברה והתרומה לסביבה הוא שמח לאתגר והסביר.

בתהליך ייצור חומרי בניה טבעיים על בסיס סיד בור טבעי המתאימים לבניה ירוקה, משתמשים בחומרים טבעיים ומקומיים מה שחוסך שינוע יקר ופסולת מזהמת. בנוסף, תהליך ייצורם דורש פחות אנרגיה ואין במהלכו פליטת רעלים ומזהמים לאטמוספירה. מה שמעניק לכולנו אוויר וסביבה נקיים יותר, בניגוד לחומרי בניה על בסיס צמנט (דבק) מלאכותי המכילים אפר פחם, חומרים פלסטיים ומזהמים נוספים.

גם בשלבי הבנייה יתרונם של החומרים הטבעיים בא לידי ביטוי, מכיוון שנדרש להרבה פחות חומרים בעת הבניה. מה שמבטיח לנו פחות פסולת, פחות ייצור ושינוע, ופחות זיהום סביבתי.

חומרי בניה המבוססים על מינרלים טבעיים אינם פולטים רעלים, בעלי יכולת ספיגה ופליטת לחות גבוהה. הם מונעים הצטברות טחב, מבודדים מפני רעשים חום וקור, מה שהופך אותם בריאים יותר לאדם ולסביבה, מבלי להתפשר על איכותם ועמידותם!

לכן, גם אם אתם גרים בדירה, או בית שנבנו בבנייה רגילה. שימוש בחומרי גמר (כמו צבע או טיח) יבטיחו לכם ולבני ביתכם סביבת חיים בריאה ונושמת, חסכון בעלויות האנרגיה שלכם ומראה טבעי, ייחודי ועכשווי שכולם ידברו עליו.

 

ארכו ליים הינה החברה המובילה בארץ בייצור ושיווק חומרי בניה טבעיים. החברה, עוסקת בנוסף בשימור ושיפוץ מבנים עתיקים. הניסיון שנצבר עם השנים בתחום זה, יחד עם זיהוי הצורך והמודעות ההולכת ולגדלה לנושא איכות הסביבה והבנייה הירוקה, הביא את החברה לפתח ליין שלם של חומרי בנייה איכותיים ועמידים, בשלל גוונים, טקסטורות ועיצובים, המתאימים לכל סגנונות הבניה והעיצוב, גם למיוחדים וגם לחדשניים שבהם .

לסיכום, שככל שחפרנו והעמקנו בעניין הבנו דבר אחד ומרכזי. בנייה ירוקה היא לא סיסמה  שחוקה, ובטח לא טרנד חולף. בנייה ירוקה היא הרבה מעבר לשאיפה להתמזג עם הטבע, או פעולה הירואית להצלת כדור הארץ. בניה ירוקה היא אידיאולוגיה המשפיעה על רבדים רבים בחיי היום יום של כולנו.

צרו קשר

  שם*

  מייל*

  טלפון*

  הודעה

  ארכו ליים חומרים טבעיים לבנייה

  אזור תעשייה קיבוץ מורן

  כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 150 קיבוץ מורן 2010700

  0545392295

  046986858

  office@arcolime.co.il

  ארכו ליים חומרים טבעיים לבנייה

  אזור תעשייה קיבוץ מורן |

   

  046986858